JAK SIĘ NAWRÓCIĆ? MODLITWA O NAWRÓCENIE

KOŚCIÓŁ REVIVAL WROCŁAW

Nawrócenie to innymi słowy, opamiętanie lub odwrócenie się od swoich grzechów. Greckie słowo metanoia oznacza dosłownie zmianę swojego myślenia. Prawdziwe nawrócenie (opamiętanie) przebiega w trzech elementach:

Myśli – oznacza to przemyślenie czegoś zwłaszcza w odniesieniu do przeszłości. Kiedy człowiek poznaje prawdę o Bogu i sobie samym, zaczyna patrzeć na grzech przez standardy Boga. Wtedy człowiek rozumie, myśli i zdaje sobie sprawę, że jest z gruntu zły i nawet jeśli próbuje czasem być dobrym, jest to w tym momencie nieznaczące.

Słowa – oznacza wyznanie grzechów popełnionych w przeszłości. Jeżeli człowiek zaczyna myśleć inaczej, o swoim starym postępowaniu powinien i “mówić” o nim inaczej. Już Jan chrzciciel chrzcił ludzi wyznających swoje grzechy (Mat 3,6). Gdy człowiek nazywa swoje grzechy po imieniu, wtedy je rozpoznaje i stają się dla niego rzeczywiste. Przychodzi wstyd i wstręt do siebie i tego, co się robiło (Ez 20:43). Gdy wyznajemy je w obecności Boga i ludzi (dojrzałych uczniów) po kolei (zrobiłem to… i to…i to) zostaje odrzucona nasza duma i dobre o sobie mniemanie. Przychodzi skrucha, uznanie własnej winy, potrzeba przebaczenia. Takie wyznanie otwiera drzwi łasce! (1 Jan 1,9).

Czyny – słowa nawrócenia, opamiętania muszą mieć również poparcie w czynach. Kiedy zapytano Jana Chrzciciela, co mają teraz robić? Mówił im o bardzo praktycznych czynach. (Łk 3,9-14) zob. Zacheusza (Łk 19,1-10). (Dz 26,20) Biblia pokazuje nam, że nawrócenie wiąże się z prostowaniem przeszłości tam, gdzie jest to możliwe. Czasem trzeba zerwać związek homoseksualny lub pozamałżeński, czasem dosłownie spalić jakieś rzeczy z przeszłości (Dz 19,19)

Jak się więc nawrócić?

Nawrócenie jest odwróceniem się od grzechów i zwróceniem się do Boga. Jest to zwrot o 180 stopni, całkowita zmiana kierunku. W Biblii jest też napisane, że gdy ludzie zwracają się do Boga i On zwraca się do nich. Kulminacją odwrócenia się od grzechów jest ich pogrzeb, czyli chrzest (zanurzenie) w wodzie w Jezusa Chrystusa.

Czy jest tu miejsce na modlitwę o nawrócenie?

Czy istnieje jakaś idealnie sformułowana modlitwa o nawrócenie? Czy tak zwana modlitwa grzesznika załatwi powyższe elementy? Oczywiście, że zwracanie się do Boga w modlitwie jest odpowiednie, lecz jak widzimy powyższe elementy – nie może nam sama w sobie wystarczyć.

SPOTKANIE Z MODLITWĄ O UWOLNIENIE I UZDROWIENIE

Potrzebujesz pomocy z wypędzenie złego ducha?

Najbliższe Spotkanie:

niedziela

GODZINA: 11.00 MIEJSCE: UL. STARGARDZKA 11D WROCŁAW

Jeżeli potrzebujesz pilnej pomocy, przyjedź na spotkanie w najbliższą niedzielę.