Uwolnienie od demonów – 5 prawd, które musisz znać

Dla tych, którzy przechodzą przez proces uwolnienia od demonów, być może minął już miesiąc, a nawet kilka lat, chcę dodać otuchy tymi 5 prawdami.

Możesz być prawdziwym wierzącym i być w niewoli, ale Bóg pragnie twojej całkowitej wolności. Przeczytaj te prawdy, aby wzmocnić się, gdy szukasz pełnej wolności w Chrystusie.

Są one oparte na Księdze Wyjścia 2:23-6:26.

5 Prawd Wyzwolenia

 

1. Możesz być wierzący i być w niewoli

Czy zauważyłeś we wspomnianych wyżej rozdziałach, że Jezus stale wspominał o „moim ludzie”? To Jego lud był zniewolony i potrzebował wolności.

Jedną z największych przeszkód na drodze do wyzwolenia jest myślenie, że w chwili, gdy stajesz się wierzącym, nie potrzebujesz tego.

Z takim nastawieniem nie możesz iść do Boga. To sprawia, że ​​czujesz się winny z powodu tej niewoli. Ale w tym czasie ważne jest, aby pamiętać, że twoja niewola nie dyskwalifikuje cię z bycia w rodzinie Bożej.

Możesz być prawdziwym wierzącym i być w prawdziwej niewoli.

2. Bóg usłyszał twoje wołanie i zstąpił, aby cię wybawić

Twoje wyzwolenie nie jest związane z kolejką modlitewną, osobą czy manifestacją, ale z Mesjaszem.

Jego imię to Jezus Chrystus.

Bóg usłyszał twoje wołanie. Widział twój ból, twoje łzy, twoje bezsenne noce i każdy demoniczny atak na ciebie. Widzi każde pokoleniowe przekleństwo, które się do ciebie przyczepiło i przekleństwa, które sam na siebie sprowadziłeś.

Bóg nie tylko ci współczuje, ale ma odpowiedź.

Odpowiedzią jest Jezus Chrystus.

3. Uwolnienie wymaga konfrontacji, NIE negocjacji

Mojżesz zaczął od konfrontacji. Jeśli chcesz kroczyć w wyzwoleniu, musisz być gotowy na konfrontację.

Nie możesz pokonać faraona, jeśli nie chcesz się z nim zmierzyć. Gdy tylko się z nim skonfrontujesz, zmieni taktykę i zacznie z tobą negocjować. Bądź gotów stanąć na swoim miejscu i stawić czoła demonom, gdy zobaczysz, jak działają w dowolnej dziedzinie twojego życia.

Nie negocjuj z demonami.

Uwolnienie to nie tylko usuwanie demonów – chodzi o odzyskanie wszystkiego, co demony zabrały.

Chodzi o odzyskanie życia, spokoju, zdrowia, rodziny, dzieci i wszystkiego, co ukradł diabeł.

Nigdy nie negocjuj.

4. Uwolnienie utrudnia ci życie, zanim stanie się lepsze

Kiedy Mojżesz skonfrontował się z faraonem, sytuacja nie uległa poprawie, wręcz się pogorszyła (Księga Wyjścia 5:20-23). Jest to powszechny scenariusz z ludźmi, którzy rozpoczynają proces wyzwolenia.

Ważne jest, aby zrozumieć, że podczas tego procesu Bóg nie tylko cię wyzwala, ale także ustanawia swoje królestwo w tobie i wokół ciebie.

Musimy uzbroić się w cierpliwość.

Największą taktyką szatana, kiedy zaczynasz zabiegać o swoje wyzwolenie, jest zniechęcenie.

Wyzwolenie to proces. To nie jest jednorazowe wydarzenie; to jest podróż.

Nawet gdy demony są usuwane, Bóg nadal wszystko burzy. Bóg zedrze warstwy, żebyście nie wyglądali jak świat, bo w pierwszych trzech plagach Izrael i Egipt wyglądały tak samo.

Nie zniechęcaj się, jeśli jeszcze nie widzisz różnicy, nie przestawaj naciskać na Boga, a zaczniesz dostrzegać zmiany w różnych obszarach swojego życia.

5. Wyzwolenie przenosi cię z niewoli do służby

Całym celem wyzwolenia jest wyprowadzenie cię z niewoli do służby, a nie tylko uwolnienie od bólu.

W Księdze Wyjścia 3:18 do 12:3 Bóg mówi jedno: „Wypuść mój lud, aby mógł mi służyć”.

Bóg nie wyzwalał ich, aby mogli robić, co chcieli, ale aby robili to, czego Bóg dla nich chciał. Bóg cię wyzwala, abyś mógł mieć lepszego Mistrza, zanim będziesz mógł mieć lepsze życie.

Nie wykorzystuj Boga, aby uzyskać wyzwolenie, użyj wyzwolenia, aby Bóg mógł uzyskać więcej ciebie.

Bożym pragnieniem było wyzwolenie Izraelitów z niewoli, aby mogli służyć Mu bez ograniczeń. Niebezpieczeństwo dla nas może pojawić się, gdy szukamy Boga, aby uwolnić się od więzów, tylko po to, abyśmy mogli dalej prowadzić zatwardziałe, bezbożne życie.

Upewnij się, że poświęciłeś czas na rozpoznanie motywów, które prowadzą cię do szukania wyzwolenia. Po wykryciu, jeśli jest źle ustawiony, ukorz swoje serce przed Bogiem. Oddaj swoje życie, aby otrzymać więcej Jego.

Robiąc to, oczyszczasz drogę do swojego wyzwolenia.

Zobacz także inne artykuły: