WYPĘDZANIE ZŁYCH DUCHÓW

KOŚCIÓŁ REVIVAL WROCŁAW

Wiele osób w dzisiejszych czasach śmieje się na samą myśl, że ktoś twierdzi, że złe duchy naprawdę istnieją. Jednak w Kościele Revival we Wrocławiu wierzymy, że zło w postaci złych duchów czy demonów jest rzeczywiste. Złe duchy to inaczej demony, które są duchowymi istotami działającymi przeciwko człowiekowi i przynoszącymi zniszczenie. Jezus Chrystus, będąc na ziemi, wielokrotnie wypędzał demony z opętanych osób. Podobnie dzieje się również w dzisiejszych czasach. Nasz kościół od lat pomaga ludziom z całej Polski, którzy nie znaleźli pomocy w tradycyjnym leczeniu psychiatrycznym, w wypędzaniu złych duchów, które nieustannie i coraz bardziej dręczą człowieka.

Proces wypędzania złych duchów opiera się wyłącznie na wierze w Jezusa Chrystusa. Podobnie jak apostołowie i uczniowie Jezusa, którzy wypędzali złe duchy po Jego śmierci, tak samo dzieje się teraz. Wierzymy, że Jezus ma moc nad wszystkimi demonami i poprzez wiarę w Niego można doświadczyć uwolnienia. Jeżeli czujesz, że Twój problem wynika z opętania przez złego ducha, zapraszamy cię do naszego kościoła na specjalne spotkanie z modlitwą o uwolnienie, które odbywa się w pierwszą sobotę każdego miesiąca. Jeśli nie chcesz czekać, możemy również pomóc ci w każdą niedzielę po naszym regularnym spotkaniu. Nasza modlitwa i wsparcie opierają się na wierze w Jezusa i Jego moc wypędzania złych duchów.

Wiemy, że proces uwolnienia od złych duchów może być trudny i delikatny, dlatego podejmujemy to zadanie z powagą i pełnym zaangażowaniem. Nasza społeczność wierzących jest tu, aby cię wesprzeć, modlić się za ciebie i podzielić się swoją wiarą w Jezusa jako wybawiciela. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat wypędzania złych duchów i jak możemy ci pomóc, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej pod poniższym linkiem. Będziemy czekać na ciebie z otwartymi ramionami, gotowi do modlitwy i uwolnienia.

SPOTKANIE Z MODLITWĄ O UWOLNIENIE I UZDROWIENIE

Potrzebujesz pomocy z wypędzenie złego ducha?

Najbliższe Spotkanie:

NIEDZIELA

GODZINA: 11.00 MIEJSCE: UL. STARGARDZKA 11D WROCŁAW

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń:

516 494 821

MASZ PYTANIE?

JAK ODRÓŻNIĆ ZŁEGO DUCHA OD CHOROBY PSYCHICZNEJ?

KOŚCIÓŁ REVIVAL WROCŁAW

Zadaj właściwe pytania

Cienką granicę między złymi duchami a zaburzeniami często można znaleźć, zadając właściwe pytania osobie, która pragnie modlitwy. Duchowny musi spróbować ustalić przyczynę objawów. Mogą to zrobić, zadając proste pytania dotyczące zdrowia danej osoby. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy cierpieli na tę chorobę z powodu czegoś, co wydaje się być endemiczne, neurologiczne lub metaboliczne. Być może zmiany w zachowaniu i ciele mogą być przyczyną braku równowagi hormonalnej, tarczycy lub szyszynki. Wszystko to wpływa na stan homeostazy danej osoby. Nie musisz być lekarzem ani mieć głębokiego zrozumienia psychologii, aby się w to zanurzyć. Po prostu zadaj pytania takie jak poniższe (często, w zależności od stanu osoby, ktoś, kto przyszedł z nią, może być zmuszony do udzielenia odpowiedzi na pytania):

 • Jak długo ta osoba jest w tym stanie?
 • Jaki był punkt wyzwalający to zachowanie/zmiana?
 • Czy zawsze tak było?
 • Czy zdarzył się pewien czas, traumatyczny incydent lub wydarzenie życiowe, które spowodowały zmianę w ich mentalności?
 • Czy stan został potwierdzony medycznie? Czy to jest samodiagnoza?
 • Czy widzieli psychiatrę?
 • Czy widzieli psychologa?

Kiedy ktoś słyszy głosy

Gdy ktoś mówi, że słyszy głosy, zapytaj:

 • Co mówi głos?
 • Za kogo się podaje?
 • Co próbuje zrobić?
 • Czy ma nazwę?

Jako prosta zasada do przestrzegania, choć nie dokładna w 100% przypadków, to pytanie zawsze mi pomagało: „ Czy ten głos w umyśle, ta mentalna niestabilność, próba zniszczenia osoby lub kogoś innego?” Często, jeśli próbuje zniszczyć ich lub kogoś innego, jesteśmy bardziej skłonni myśleć, że może to być zły duch. To, czego szukamy, zadając te pytania, to zobaczyć, w jakim stopniu jest to możliwe do wyleczenia. Na szczęście istnieją leki, które pomagają w psychozie i innych formach zaburzeń psychicznych.

Poświęć czas na naukę

Innym zaleceniem jest poświęcenie czasu na przestudiowanie osoby, z którą się spotykasz. Obserwuj ich zachowanie i reakcje, gdy siedzą i słuchają/rozmawiają z tobą. I studiuj różne zaburzenia, takie jak borderline, psychoza lub urojenia. Znając różnice między nimi, łatwiej zauważysz różne modalności wyrażeń, które wskazują, z jakim zaburzeniem możesz mieć do czynienia. Dlaczego to jest ważne? Ponieważ często, gdy za stanem kryje się demon, duchowny nie może dostać się do demona, dopóki osoba nie stanie się psychicznie stabilna. Kiedy masz do czynienia z zaburzeniami psychicznymi lub próbujesz sprawdzić, czy przyczyna jest duchowa, musisz zacząć od zadawania wielu pytań. W przypadkach tak wrażliwych nigdy nie zaczynaj od nałożenia rąk na osobę i próby wypędzenia złego ducha od samego początku. Może to być bardzo niebezpieczne, gdy nie wiesz z góry, jak poważny jest ich stan.

Zobacz także czym jest opętanie i modlitwa o uwolnienie.

Po usłyszeniu potrzebnej cierpliwości i metodycznego procesu wymaganego do radzenia sobie z wyjątkowo delikatnymi przypadkami, wiele osób wątpi, czy ta metoda jest czysto zachodnim podejściem i daleka od tego, czego naprawdę uczy nas Biblia. Często mówią takie rzeczy jak: „Cóż, Jezus nie zrobił tego, gdy stanął w obliczu ciężkich warunków. Po prostu wypędził demony”. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. W tym czasie nie opracowano terminologii do opisania tego rodzaju stanów psychicznych. Tak więc werbalnie Jezus nie mógł wyjaśnić ludziom, na czym polega ten stan. W porównaniu do dzisiejszego, używamy terminów takich jak świadomość, podświadomość i psychoza – terminów, które mają zaledwie kilkaset lat. Po drugie, kiedy Biblia mówi, że Jezus wypędził złego ducha, mówi również: „On ich uzdrowił”. Wyzwolenie przynosi uzdrowienie, a dr Larson wierzy, że kiedy Biblia o tym wspomina, Jezus również uzdrawiał stany psychiczne. Inną rzeczą do zapamiętania jest to, że kiedy czytamy Biblię, czytamy anegdotyczne relacje, w których mamy ograniczony opis zjawisk, które mogły mieć miejsce. Widzimy w innych częściach Pisma, gdzie Jezus robi kilka kroków, aby uzdrowić/uwolnić kogoś w pełni, więc kiedy czytamy te fragmenty i historie, musimy pamiętać, że jest ich wiele razy więcej niż na pierwszy rzut oka. Innym powodem, dla którego metodyczne podejście do tych przypadków jest tak potrzebne, jest to, że demony rozwinęły swoją taktykę. W czasach Jezusa na ziemi demony nie miały mety, na której można by zahaczyć ludzi. Teraz mają nowe narkotyki, nowe przekleństwa i inne, bardziej niszczycielskie sposoby niszczenia ludzkich umysłów. Te nowe metody zwielokrotniły problemy psychiczne, z jakimi borykają się ludzie. Jako słudzy uwalniania musimy dostosować się do czasów i przynieść tym ludziom wyzwolenie i uzdrowienie Chrystusa, tak jak Duch Święty uczy nas tego w tych nowych czasach.

POWSZECHNE ZABURZENIA PSYCHICZNE, KTÓRE EGZORCYŚCI MYLĄ ZE ZŁYMI DUCHAMI

Schizofrenia

Schizofrenię definiuje się jako długotrwałe zaburzenie psychiczne typu obejmującego załamanie relacji między myślą, emocjami i zachowaniem, prowadzące do wadliwej percepcji, niewłaściwych działań i uczuć, wycofania się z rzeczywistości i osobistych relacji w fantazję i urojenia oraz poczucie fragmentacji psychicznej.

Jest to stan, który najściślej łączy się z demonizacją, czyniąc z niego nieporządek, który najłatwiej pomylić duchowni. Schizofrenia to stan, w którym ludzie tracą kontakt z rzeczywistością i rozwijają psychozę, co w istocie oznacza, że ich umysł nie postrzega właściwie rzeczywistości. Kiedy ktoś proszący o modlitwę twierdzi, że ma halucynacje lub słyszy i widzi rzeczy wokół siebie, jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić, jest obserwowanie mowy ciała. Szukaj rzeczy takich jak brak lub obecność kontaktu wzrokowego . Jeśli siedzisz z osobą przez 30 minut i nie jest ona w stanie spojrzeć ci w oczy w tym czasie, to może to być demon, który jej nie pozwala, lub osoba nie jest w stanie spojrzeć innej osobie w oczy, ponieważ żyją we własnym świecie. Szukaj znaków wskazujących na niepokój . Demony mogą sprawić, że człowiek będzie niespokojny, ale często jest to agresywna forma niepokoju. Radzenie sobie z tak delikatnymi sprawami może być czasem ćwiczeniem naszej cierpliwości, ale w życiu ludzi mogą zajść ogromne zmiany, gdy tylko przezwyciężymy objawy choroby psychicznej i zaczniemy radzić sobie z demonem. Ludzie z chorobami psychicznymi, takimi jak schizofrenia, autyzm lub depresja maniakalna, często dowiadują się, że to demon, przez chrześcijan o dobrych intencjach; i chociaż przyczyna może być duchowa, jeśli ta osoba nie przejdzie najpierw przez proces uzdrawiania, może skończyć się uszkodzona i popchnąć demona głębiej do ukrycia.

Rozdwojenie jaźni

Rzadkie zaburzenie psychiczne, w którym u jednej osoby najwyraźniej istnieją dwie lub więcej osobowości z różnymi wspomnieniami i wzorcami zachowań.

Zaburzenie dysocjacyjne tożsamości (DID) to w istocie wiele osobowości. To nie jest schizofrenia, nie jest to rozdwojenie osobowości, ani Jekyll i Hyde (jeden z osobowością dwustronną, z której jedna jest dobra, a druga zła), które są powszechnymi błędnymi wyobrażeniami dla tego zaburzenia. Kiedy u osoby zdiagnozowano DID, nie dzieli się na dwie różne osoby. Po prostu mają inną część umysłu, która tworzy inną tożsamość. Niemal zawsze wiąże się to z doznaną traumą. Załóżmy na przykład, że ktoś jest chrześcijaninem i ma problem, nad którym próbuje zapanować. Próbują wszystkich dyscyplin, poszczą i modlą się, przechodzą wewnętrzne uzdrowienie itd., a mimo to część z nich robi coś aberracyjnego i sprzecznego z ich wiarą. Skąd to się bierze? Czasami nie pochodzi od demona. Kiedy ktoś przeszedł traumatyczne doświadczenie, takie jak nadużycie, i żyje w prywatnym strachu przed tym, co się wydarzyło, często stworzenie tej nowej osobowości jest jedynym sposobem, w jaki osoba może przetrwać bez całkowitego załamania psychicznego. Ludzie, którzy nie mogą się oddzielić, rozwijają psychozę (poważne zaburzenie psychiczne, w którym myśli i emocje są tak osłabione, że traci się kontakt z rzeczywistością zewnętrzną), choroby psychiczne i stany nierzeczywistości lub będą używać seksu, narkotyków lub alkoholu w celu próbować i zdrętwiać się. Ale niektórzy ludzie, którzy nie uciekają do tych rzeczy, zwłaszcza chrześcijanie, odcinają część siebie, czyli osobę, która doświadczyła traumy. Kiedy mamy do czynienia z tego rodzaju przypadkiem, cały wstyd, trauma i emocje są przechowywane w zmienionej osobowości, której często nadaje się imię. Jeśli masz ludzi w pokoju, kiedy usługujesz w takiej sprawie, zapytaj rodzinę lub przyjaciół, czy kiedykolwiek zachowują się w sposób regresywny, jak małe dziecko. Często w takich przypadkach, gdy osoba czuje się bezpiecznie, wyjdzie na jaw zachowanie dziecka. Chociaż może się to wydawać przerażającym terenem, w którym można się zanurzyć jako ktoś, kto może nie być tak dobrze zbadany w temacie umysłu, jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to poprosić Ducha Świętego, aby poprowadził cię do zadawania pytań, takich jak: „ Czy w ______ ( imię osoby ) jest ktoś, kto ma tajemnicę ? Czy coś, co chciałbyś mi powiedzieć? ” Te pytania należy zadawać łagodnie. Często osoba, która ma zmieniony stan umysłu, nie ma pamięci. Jednak niejednokrotnie, gdy osoba otrzymuje wewnętrzne uzdrowienie, pamięć zaczyna wracać w zdrowy sposób. Zachęca się, aby osoba mająca do czynienia z DID nie tylko przeszła wewnętrzne uzdrowienie, ale także uwolnienie, ponieważ często jest też demon przywiązany do tego odmiennego stanu, tkwiący w gniewie, wstydzie i traumie.

LEK NA RECEPTĘ

Po tym, jak ludzie przejdą wyzwolenie, bardzo niebezpieczne jest, aby duchowny zachęcał kogoś do natychmiastowego odstawienia leku, zwłaszcza jeśli osoba, u której zdiagnozowano chorobę, od jakiegoś czasu ma na receptę. Leki przepisywane na choroby psychiczne należy powoli odstawiać, ponieważ mogą powodować poważne skutki uboczne. Zachęcanie kogoś do odstawienia leków bez porady lekarza może być szkodliwe dla tej osoby i może potencjalnie wprowadzić go w stan psychotyczny, z którego trudno wyzdrowieć. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie są w pełni wyleczone i nadal potrzebują dodatkowej pomocy. Jeśli jesteś naprawdę uzdrowiony w swoim ciele lub umyśle, ostatecznie dowodem na to jest zdolność do funkcjonowania. Teraz, kiedy wierzysz, że zostałeś uzdrowiony, zachęcamy, abyś poszedł do swojego lekarza lub klinicysty i powiedział im, że wierzysz, że Pan dokonał w tobie uzdrowienia. Poinformuj lekarzy, że chciałbyś z nimi współpracować w stopniowym odstawianiu leków i chciałbyś być monitorowany przez ten proces. Robienie tego we właściwy sposób przyniesie chwałę Bogu.

RODZICE Z DZIEĆMI CHORYMI PSYCHICZNIE

Jako rodzic przechodzący z dzieckiem proces uzdrowienia i uwolnienia, zachęcamy do tego, aby najpierw uzyskać opinię lekarza na temat zdrowia psychicznego dziecka. Nie oznacza to, że musisz się z nimi zgadzać, ale posłuchaj, co mają do powiedzenia obserwująco na temat objawów, które może wykazywać Twoje dziecko. Przyczyna to inna sprawa. Przyczyna może, ale nie musi być natury duchowej, ale po uzyskaniu ich opinii medycznej możesz zobaczyć, co objawy mówią o zdrowiu Twojego dziecka. Pamiętaj, że robiąc to, nie jesteś pozbawiony modlenia się, poszczenia lub szukania Bożej interwencji w twoim imieniu. Po prostu dochodzisz do zrozumienia, z czym masz do czynienia. A czasami pojawia się demon, który się ujawnia. Ale żeby to zrobić w takich przypadkach, musisz zdjąć warstwy, pod którymi ukrywa się demon. Są to warstwy zachowań, które pozwalają demonowi się ukryć, ale kiedy to zachowanie zostanie rozwiązane, demon zostaje wyrzucony na otwartą przestrzeń.

OSWOBODZENIE

Jako chrześcijanie musimy być ostrożni, gdy mamy do czynienia z wyzwoleniem. Wiemy, że demony mogą powodować choroby i ból, a także różnego rodzaju ataki na człowieka. Jednakże, jako ludzie, którzy służą wyzwoleniem, ważne jest, aby nie przechodzić od razu do nakładania rąk i prób wyrzucania demonów tych, o których podejrzewamy, że mogą mieć do czynienia z bardziej delikatnymi sprawami. Jedną z najważniejszych rzeczy, których dr Larson uczy zarówno młodych, jak i starych pastorów, jest poświęcenie czasu na zadawanie pytań, ponieważ to połowa pracy. Biblia wspomina nawet historię chłopca, który miał napady padaczkowe. Zamiast od razu wypędzić demona, Jezus najpierw zadaje ojcu pytanie.

Więc wyznawcy przyprowadzili go do Jezusa. Gdy tylko zły duch zobaczył Jezusa, chłopiec stracił panowanie nad sobą, upadł i potoczył się po ziemi, pieniąc się z ust. Jezus zapytał ojca chłopca: „Od jak dawna to się dzieje?” Ojciec odpowiedział: „Odkąd był bardzo młody”.Ewangelia Marka 9:20-21

Inną ważną rzeczą, do której dr Larson zachęca ludzi, jest studiowanie w dziedzinie zdrowia psychicznego, zwłaszcza jeśli masz pasję i pragniesz wzrastać w uwalnianiu. Wiele osób, choć mają dobre intencje, z powodu braku wiedzy w tym zakresie może coś zdiagnozować jako demona lub podejść do tego źle, co prowadzi do ich nieskuteczności. Zacznij wyszukiwać w Google różne schorzenia i czytać książki o różnych chorobach psychicznych i ich wpływie na umysł i ciało. Zbieraj informacje ze stron internetowych i filmów, które mogą pokazać, co dzieje się w umyśle. Bądź ciekawy medycznej strony leczenia. Kiedy my, jako wierzący, połączymy to z cudownym dziełem Ducha Świętego, możemy przyczynić się do czyjejś przemiany.